Farnost oznamuje

Noc kostelů 2022

 V pátek 10. června 2022 se otevřou kostely a modlitebny křesťanských církví napříč Českou republikou během již tradiční akce Noc kostelů. Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je ve Křtinách připravený zajímavý program, součástí kterého je také koncert Brněnského akademického sboru.

„V průběhu akce mají návštěvníci možnost navštívit kostel Jména Panny Marie, ve kterém se bude nacházet expozice zabývající se volnou rekonstrukcí křtinských varhan a expozice věnována liturgii, ve které se návštěvník může těšit na shlédnutí všech liturgických textilií a předmětů, které se u mše svaté používají.
V ambitech křtinského kostela nalezne návštěvník panely, které představí všechny významné památky, které navrhl věhlasný český architekt Jan Blažej Santini Aichel.
V určených časech také zazní hlas zvonů z největší volně stojící zvonohry ve Střední Evropě. Návštěvník uslyší známé mariánské písně, které po dlouhá léta na tomto mariánském poutním místě v průběhu poutí zaznívají.
V průběhu celé akce je možné také navštívit křtinskou kostnici, která ukrývá lidské ostatky z celkem 975 lidí, kteří byli na křtinském hřbitově kolem dvou křtinských kostelů pohřbeni v průběhu 13. až 17. století. U stavby nového kostela byli tyto ostatky vyzdviženy a uloženy do kostnice. Raritou kostnice je 12 lebek pocházejících ze 17. století, které jsou ozdobené ornamenty namalovanými uhlíkovou kresbou,“ informoval o programu Noci kostelů ve Křtinách R. D. Metoděj Ján Lajčák O. Praem., farní vikář.

Více informací o programu naleznete na webové stránce: 
https://www.nockostelu.cz/kostel/99/ 

 

 

Chystáte se k nám na pouť
nebo navštívit poutní místo?

Plánujete navštívit naše poutní místo? Máte zájem o provedení po areálu
nebo o výklad historie? Chcete být očekáváni? Dejte nám o tom všem vědět.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace